Únor 2013

Pasivní příjem

23. února 2013 v 12:48 | Standikok (Admin)
Tento článek už plánuji udělat hodně dlouho, jenže čas mě brzdil a konečně se mi k tomu vytvořil čas.

Co je to pasivní příjem?
Pasivní příjem je tvořen tzv. aktivy. Jsou to např. peníze za pronájem bytu, dividendy z akcií, peníze z podniku, peníze z různých projektů. Hlavní pravidlem je, že nic neděláte a přesto Vám chodí stále nějaký příjem.

Jak si pasivní příjem může člověk vytvořit?
Pasivní příjem se tvoří předchozí prací či investicí. Což znamená, že např. koupíte pozemek na nějakém kempingovém místě a budete si brát peníze za pronájem míst. Nebo další příklad, který se týká konkrétně této stránky, začnete se věnovat důvěryhodnému projektu, u kterého strávíte pár let a po těch pár letech se Vám předchozí práce zhodnotí natolik, že budete odebírat stálý příjem, až do konce života.

Proč si tvořit pasivní příjem?
Doba je zlá a důvěřovat, že si vystačíte s nynějším důchodem ve stáří je zpochybnitelné. Navíc pasivní příjem se dá tvořit za chůze. Též je lepší si tvořit několik zdrojů pasivních příjmů, aby si člověk vytvořil několik pilířů, kterými by byl člověk jištěn.

Proč si lidi pasivní příjem netvoří?
Spousta lidí ani nevědí, že se něco takového tvořit dá. Jsou zvyklí od svých rodičů a prarodičů, že jediné, co je může uživit je zaměstnání, proto studují vysoké školy, aby měli dobře placené místo. Ale nevědí, že jim stačí začít podnikat, a tím mohou dosáhnout časové a finanční nezávislosti.

Co je to DSA?

18. února 2013 v 16:20 | Standikok (Admin)
Význam slova DSA


DSA = "Asociace přímého prodeje" (anglicky Direct selling association).

Každá společnost, která se zabývá přímým prodejem, může vstoupit do této asociace. Než se společnost dostane do této asociace, musí vyčkat jeden rok, než bude schválena. Společnost je po tuto dobu sledována, jestli dodržuje pravidla a etiky přímého prodeje. Pokud společnost bude dodržovat vše, jak má, stane se členem této asociace.

V této asociaci je v tuto chvíli málo přes 200 společností, což je asi 5% všech společností, zabývající se přímým prodejem. Pokud společnost je v DSA, tak lze této společnosti věřit, že vše, co dělá, myslí vážně. Společnosti, které jsou v této asociaci jsou kvalitní a solidní.

World Ventures

5. února 2013 v 9:04 | Standikok (Admin) |  Recenze
Vážení a milí návštěvníci,

před nedávnem mi byla nabídnuta možnost pracovat u společnosti World Ventures. Vyslechl jsem si prezentaci a řeknu Vám o tom pár informací a můj názor.

Společnost je na trhu přibližně 6 let a nabízí cestování po celém světě za nízké ceny. Můžete u této společnosti najít ubytování v 5hvězdičkových hotelech za nižší cenu na jednu osobu. Což je hlavním produktem této společnosti.

Problémem však je, že za to, že můžete využívat (ale nemusíte) tyto služby, tak platíte 200USD jednorázově + 50USD měsíčně (jestli si dobře pamatuji). To znamená, že pokud produkt nevyužíváte, měsíční poplatek i tak musíte platit.

A jelikož tato společnost nabízí i výdělek, tak ten, kdo chce vydělávat, musí zaplatit k předchozímu jednorázově dalších 100USD + 10USD měsíčně. Což znamená dohromady 60USD měsíčně.

Lidi z tohoto businessu se vždycky obrací na to, že když člověk sežene 4 lidi, kteří budou též platit 60USD, tak vy už poplatek platit nemusíte. Ano samozřejmě, ale dle mého názoru do toho jen tak někdo další vrážet měsíčně 60USD nebude, jelikož si radši koupí dovolenou od cestovní kanceláře bez měsíčního poplatku.

Další věc, na kterou se lidi obrací je, že až pojedete na dovolenou, tak poznáte nové lidi, dáte si kontakt a po dovolené nabídnete tuto společnost těmto novým lidem (společnost zakazuje mluvit o tomto businesse na dovolené).

Můj názor:

Co se týče produktu, tak se i mně osobně líbí. Ale přesto jsem této možnosti nevyužil a to právě z toho důvodu, že pokud člověk nevyužívá produkt delší dobu, tak se spíše dostává do ztrát. Je pravda, že to můžete nabídnout dál, vydělat peníze a tím tak vyrovnat stav, ale pak v té samé situaci bude další člověk. Tato příležitost je pro člověka, který má peníze a spoustu času na to, aby si užíval života a hledal přesně ty samé typy lidí. Pro ostatní, kteří nemají čas, podle mého názoru tato příležitost není a pro ty, co nemají peníze, také ne. Ve světě výdělku se orientuji už delší dobu a vím, že jsou zde mnohem lepší společnosti, než je tato.