Leden 2014

Budování své osobnosti

31. ledna 2014 v 3:58 | Standikok (Admin) |  Vzdělání a motivace
Zdravím Vás u tohoto článku, kde bych rád všem napsal, jakým způsobem buduji svoji vlastní osobnost a celkový názor na budování vlastní osobnosti.

V prvé řadě, budování vlastní osobnosti, beru jako jednu z nejdůležitějších faktorů pro budování vlastního podnikání. Pokud o člověku lidi vědí, co všechno dokázal, kde uspěl, jaké má cíle a co tvoří, okolí si o něm udělá obrázek a určitým způsobem už lidi takového člověka sledují.

Dále tedy, kromě příběhu, jsou důležité vlastnosti člověka a osobnostní růst. Úspěchy člověku by neměli lézt tolik na mozek, každý by si měl udržovat zdravé sebevědomí a úctu k ostatním. Zároveň se snažit postupně zpracovávat negativní vlastnosti a zaměřit se na zvýrazňování těch pozitivních.

Mně osobně celkově podnikání změnilo různé myšlenky a názory mnohdy i o 100%. A všechny možné negativní vlastnosti postupně zpracovávám. Nemyslím si, že by člověk mohl zpracovat negativní vlastnost během jednoho dne, i když určitě mohou existovat výjimky.

Cestou k osobnostnímu rozvoji můžete procházet s lidmi, kteří takovými rozvoji prochází už léta a je vám s nimi dobře. To bych rád zdůraznil, protože pokud vám s nimi není dobře a necítíte se v jejich přítomnosti ve své kůži, může to mít za důsledek naprostého zmatení, jestli to, co děláte, je vlastně opravdu správně. Osobně preferuji přirozenou cestu, která nám je příjemná.

Jako skvělou příležitost k budování své osobnosti vidím hlavně internet. Téměř každý z nás chodí na internet denně a my můžeme svoji osobnost budovat právě zde. Můžete se mrknout např. na stránky našeho prezidenta, různých sportovců, podnikatelů apod. Všichni takto známí lidé mají své stránky a proč? Budují tím svoji osobnost k lidem, kteří se chtějí o těchto lidech něco dozvědět. Osobnosti upřímně prezentují své myšlenky, názory či různé další věci a člověk si na ně může udělat vlastní názor.

To je i důvod, proč mám své vlastní stránky. Přitom před 2 lety měly úplně jinou funkci. Ale postupně jsem pochopil, že stránky by měli prezentovat hlavně nestranné názory, na které si obrázek udělá člověk sám a toho se budu držet i nadále.

Goldenbiz (jeho pád)

6. ledna 2014 v 4:04 | Standikok (Admin) |  Recenze
Goldenbiz byl projekt, který fungoval od března roku 2012, který byl založen na systému MLM.

Tento projekt nabízel lidem možnosti nákupu produktů, které by běžně nakupovali v obchodě a za doporučení si tím lidi mohli vydělat. Tento projekt fungoval tak, jak měl, bohužel teď již nefunguje. Kde se stala chyba?

Společnost vlastnili 2 lidé Jiří Staněk a Ondřej Zahradník, kteří měli jasnou vizi. Jelikož to mysleli vážně udělali z tohoto projektu s.r.o.Já byl jeden z lidí, který jim plně důvěřoval a tak šířil jejich myšlenku dál. Vše bylo čisté a legální. Provize vypláceli tak, jak měli a zboží též posílali. Problém byl tehdy, když začali vytvářet sklady na Slovensku a byla tříměsíční pauza. Lidi náhle přestali nakupovat a co se děje, když není obrat? Nejsou peníze. Tím pádem se jakkoliv snažili rozběhnout svoji společnost, aby fungovala znovu tak, jak má. Bohužel už ji nenastartovali a tak chtěli vyklidit svůj sklad.

Nic lepší je nenapadlo a tak podávali klamavé informace o tom, že když si nakoupíme jejich zboží, dostaneme od nich peníze zpět. Ano, znělo to zvláštně a dost lidí důvěřovalo tomu, že to tak je. Ale už když jsem konal další nákup, bral jsem to jako klasický nákup v obchodě a nečekal jsem, že ty peníze uvidím. Bohužel lidi, co to tak nebrali, byli naštvaní, ale to se již nedalo nic dělat.

Projekt Goldenbiz skončil, věřilo tomu dost lidí a každá zkušenost nás posouvá dál. Naštěstí život jde dál a my taky, pokud nás nic nezastaví.

Mé úspěchy

6. ledna 2014 v 3:26 | Standikok (Admin)
Úspěch je pro mě nejen to, když dosáhnu něčeho, čeho jsem chtěl dosáhnout, ale také když dosáhnu něčeho z čeho mám dobrý pocit.

Velmi dobrý pocit mám z každé dobře vykonané práce. Když si vytvořím čas na něco, o čem jsem přesvědčen, že je to k něčemu dobré. Jako například z psaní článků na tomto webu. Každý napsaný článek mě hřeje a ještě více mě hřeje, když si ho kdokoliv čte a i mu to něco přinese.

Vystudoval jsem obchodní akademii, což pro mě bylo dost psychicky náročné, jelikož jsem dělal ústní maturitu z angličtiny napodruhé. Jsem rád, že to mám za sebou a svůj čas mohu investovat jinam.

Splnil jsem si dětský sen a v Praze na deskohraní (deskohrani.cz) jsem vyhrál "Pětiboj", kde mě natočila "Česká televize".

S kamarádem jsme vytvořili minifilm na "Youtube" a video má již přes půl milionu shlédnutí.

Od září chodím pravidelně do posilovny a zatím sám sebe překvapuji, co všechno dokáži.

Měl jsem taneční vystoupení před několika stovkami lidí na maturitním plese a pro velký ohlas bych měl mít vystoupení pravidelně.

Jako velký úspěch považuji i to, že jsem pomohl několika lidem ve svém okolí, když si nevěděli rady.

Úspěchů je několik, ale je to jen hrstka... spousta dalších úspěchů je přede mnou a vyzývám všechny lidi, aby si též šli za svým úspěchem. Snažili se dosáhnout svých cílů, protože splnění našich snů je to, co nás naplňuje.

Mé podnikání

6. ledna 2014 v 3:01 | Standikok (Admin)
O podnikání jsem uvažoval tehdy, když jsem se na internetu dozvěděl o Multi-level marketingu, tehdá mi bylo čerstvě 18 let.
Všechny zkušenosti a dovednosti jsem získal za pochodu z praxe, čtením článků úspěšných lidí či scházením se s takovými lidmi.

Po delší době jsem se rozhodl spolupracovat s MLM společností World GN a začít podnikání tímto směrem. Než jsem s touto společností začal spolupracovat, prošel jsem si informace různých MLM společností. Na trhu jsem narazil na různá finančnictví, zdravé výživy, zlato, voňavky, kávu a další různé produkty. Zjistil jsem, že World GN je přesně to, co jsem hledal.

Dále jsem začal vytvářet svůj vlastní projekt Enjoy Team, do kterého vkládám též spoustu energie, která věřím, že se mi vrátí.

A založil jsem si vlastní YouTube channel.

Můj cíl je vytvořit si během cca 5 let stálý pasivní příjem díky mým aktivitám a poté z vydělaných peněz, které budou přebývat, tvořit další hodnoty, které budou rozšiřovat mé podnikání.

Upřímně, pokud člověk má přebytečné finance, doporučil bych mu část těchto peněz investovat do tvoření pasivního či dodatečného příjmu, tak aby mu pořád zbyla nějaká finanční rezerva. A s každými přebytečnými penězi bych toto podnikání rozšiřoval. Záleží ale také na ambicích každého člověka.

CashFlow Kvadrant

5. ledna 2014 v 23:12 | Standikok (Admin) |  Vzdělání a motivace
Možnosti, jak si ve světě vydělat peníze, jsou v podstatě 4, které krásně znázorňuje tzv. Cashflow Kvadrant.

1.) Klasická práce, jak ji známe. Budeme chodit do práce a za svůj strávený čas v práci dostaneme peníze.
2.) Vytvoříme si OSVČ a budeme pracovat na živnost. Což vyžaduje už pár kontaktů či kvalitní reklamu, aby člověk vydělal nějaké peníze. Navíc by člověk měl mít v oboru praxi a určité kvality, aby se na trhu opravdu uchytil. Zde ale pořád hovoříme o výměně času za peníze.
3.) Třetím bodem se dostáváme do fáze, kde tomu můžeme říkat tzv. "pasivní příjem". Zde vlastníme vlastní společnost či systém, který pracuje za nás a nám už chodí pravidelně nějaký zisk. Dostat se k tomuto bodu, vyžaduje určitý strávený čas a většinou i investovanou finanční částku. Systém, který pro nás bude pracovat musíme nejdříve vytvořit a poté se až můžeme radovat z výsledků.
4.) Posledním bodem je tvoření peněz penězi. Do tohoto bodu by se člověk měl propracovat postupně a zjistit si správné příležitosti, kde by bylo dobré investovat. Doporučuji investovat do rozvíjících se společností, vycítit ty správné a podepsat s nimi smlouvu na procentuální podíl ze zisku. Špatné nejsou ani investice do nemovitostí, které se jen tak neztratí.

Každý bod má své výhody i nevýhody. Ať si každý říká co chce, všude jsou rizika. To jak moc velká rizika jsou či nejsou, to vše záleží na nás a lidech kolem nás. Každý má na výběr, když se dostane k těm správným lidem.