Duben 2015

Sociální síť SpaceSpy

9. dubna 2015 v 2:16 | Steanly Angel |  Recenze

Vážení a milí návštěvníci,

jelikož Vás vždy informuji o novinkách na zdejším trhu a snažím se vždy podat svůj náhled na konkrétní projekty, podělím se s Vámi v tuto chvíli o novou a velmi zajímavou sociální síť SpaceSpy.


Co SpaceSpy vlastně je?

SpaceSpy je sociální síť, která vznikla kolem února roku 2015. V tuto chvíli prožívá obrovský nárůst, kdy se zapojuje několik stovek lidí denně. Tato sociální síť vznikla v rukou zakladatele Richarda Olšovského, který pochází z Bratislavy.

Čím se odlišuje tato sociální síť od ostatních?

Tato sociální síť je unikátní tím, že dokáže lokalizovat jakéhokoliv člověka či podnik v našem okolí, s kterým můžeme začít komunikovat. Zároveň umožňuje odeslat komukoliv v okolí "placený dotaz", kdy můžeme dostat od náhodných lidí odpověď, která nám může pomoci např. při analýze trhu v okolí. Pokud jsme my ti "tázaní", máme za to dokonce i zaplaceno.

Co je PREMIUM?

Tato sociální síť nabízí tzv. PREMIUM členství, které se projeví hlavně na zisku z příchozích "placených zpráv". Za příchozí "placenou zprávu" získáme 0,05€, avšak pokud si zakoupíme PREMIUM a máme za každou tuto zprávu 0,1€. Zároveň jako PREMIUM členi můžeme tuto sociální síť doporučovat dál a profitovat na své síti. Odměny jsou uvedeny v kariérním plánu po přihlášení. PREMIUM členství stojí jednorázově 9,90€ + DPH.
Můj názor

Trochu mě překvapilo, že člověk, který si nezaplatí PREMIUM členství, nemůže zvát do této sociální sítě lidi. Je to dle mého názoru zvláštní strategie, která rozvoj této sítě spíše brzdí, ale uvidíme časem, zda je tato strategie přínosem nebo naopak.

Co se týče nákupu PREMIA, v této fázi si ho lidi kupují s určitou vírou, že SpaceSpy pofrčí a očekávají, že to bude obrovské a tím, že si teď "podchytí" určitou síť lidí, získají výhodu a budou moci v budoucnu profitovat ze sítě, pokud vše bude běžet tak, jak má.

Samozřejmě aby tato sociální síť fungovala a měla "šťávu", musí zde být množství lidí, kteří tuto síť budou využívat. Zároveň by zde měli být i ti, kteří chtějí oslovit své okolí s jakoukoliv otázkou, což je "výdělečná funkce" této sítě a "pamlsek" pro ty, co si sem přišli pro drobné. Co se týče tohoto nápadu, přijde mi úžasný, já jsem si celkem jist, že bych tuto službu využíval rád a klidně bych si za obeslání lidí v mém okolí analytickou otázkou i zaplatil. V tuto chvíli mi zatím přišla jen 1 otázka a to od SpaceSpy za 0,1€, takže pokud bude chtít někdo vydělávat peníze díky této síti, bude si muset ještě nějakou tu dobu počkat, než sociální síť bude využívat více lidí. Dále mi přijde škoda, že mentalita lidí, s kterými jsem se dosud bavil na SpaceSpy, je taková, že jim primárně jde o peníze, než o přidanou hodnotu, kterou tato síť umožnuje a je dost pravděpodobné, pokud nebudou lidi vydělávat, přestanou se vracet.

Další věc, která bude potřeba doladit, je funkčnost a přehlednost. Určitě se dá s touto sociální sítí pracovat již teď, ale všiml jsem se pár chaotických detailů, které trochu brání v určité vzhledové "přitažlivosti" této sítě.

Jsem velmi zvědav na setkání se zakladatelem, kterého 13. dubna uvidím. Věřím, že tuto síť mohou využívat lidi po celém světě, díky její unikátnosti (vyhledávání lidí na základě lokalizace), ale to ukáže až čas, jak si bude stát SpaceSpy třeba za rok.


Závěr

Jsem rád, že tu něco takového je. Podobné projekty mě inspirují k tomu, abych se podíval na to, na co jsem se ještě nezaměřil a to např. jak dostat do své sociální sítě, kterou chystám, první lidi, jakou "šťávou" bude vlastně ta má sociální síť poháněna a v neposlední řadě se nechávám inspirovat i různými vzhledy webů, které mi připadají "přitažlivé".

Děkuji všem za přečtení toho článku, pokud se budete chtít podělit o svůj názor FEEL FREE! :)