Listopad 2015

Jaký business je pro mě ten pravý?

27. listopadu 2015 v 2:30 | Steanly Angel |  Vzdělání a motivace
Krásný den vážení čtenáři,

nejlepší business je pro Vás zřejmě ten, který Vás uživí. Zkusím ale v tomto článku poukázat i na další faktory, které by mohly být ty pravé.

Zkuste se na moment zastavit a říct si, co opravdu chcete změnit. Nemyslím tím, co chce změnit společnost, pro kterou děláte, ale Vy. Já jsem taky chtěl pomoci svým přátelům, aby si vydělali peníze, zároveň jsem chtěl pomoci zlepšit životní prostředí a byl jsem přesvědčen o tom, že dělám to, co má smysl. Jenže proč mi to nefungovalo? Proč se to nerozvíjelo tak, jak jsem si přál? Čtěte dál... =)

Jedna věc je to, co chcete změnit Vy. Ale další věc je ta, jakou roli v tom hrají Vaši přátelé, rodina, příbuzní anebo i lidi, které potkáváte běžně na ulici. Je tu spoustu MLM produktů, které má dost lidí vyzkoušených a určitě se Vám občas stane, že k tomu má někdo negativní vztah. V MLM je zvykem měnit zvyklosti lidí, co se ale zkusit zamyslet a zkusit přijít na to, co lidi chtějí (kromě peněz), aniž byste je museli měnit. Řeknu Vám, proč jsem začal vytvářet zábavné akce v Praze, kde mají lidi možnost poznat spoustu nových přátel... je to věc, kterou děláme všichni přirozeně, každý si rád užívá života a poznává nové lidi, zvlášť když máme v podnicích domluvené lepší ceny. Proč jsem se zaměřil i na ceny? Lidi jsou citlivý na to, kam putují jejich výdaje. Stačí se podívat na sebe, jak zareagujeme, když nám přijde účet navíc, který musíme zaplatit. Rádi šetříme, abychom měli přehled o svých financích, je to v nás zakódováno jako pud sebezáchovy. Lidi si často dvakrát rozmyslí za co platit, co jim opravdu bude přínosem a co potřebují.

ZÁVĚR
Bez ohledu na to, zda děláme MLM či normální podnikání, produkt či služba by nám měla být blízká. Měla by být pro Vaše okolí dostupná a potřebná, díky tomu pak budete mít skvělý start. Pokud Vás táhne hlubší motivace, než jen peníze, dodá Vám to energii v těch těžších chvílích, když peníze nepřichází. Nemyslím v tuto chvíli sen, jelikož svého snu můžete dosáhnout několika cestami. Mám na mysli právě tu cestu. Pro příklad já bych rád změnil aby si lidi více užívali života, propojovali se a tvořili společně úžasné věci. Pokud si tím nevydělám ani na rohlík, vím, že už zvolenou cestou, dělám dobrou věc, která pomůže mnoha lidem a kterou měním. Ale samozřejmě bych měl zdravě věřit a jít si za tím, aby mě tento projekt jednoho dne živil =)

Co vůbec chcete změnit Vy? =)

Proč jsem skončil s MLM

25. listopadu 2015 v 2:25 | Steanly Angel |  Mé podnikání
Krásný den vážení čtenáři,

již je to delší dobu, co jsem nevydal článek. Důvodem bylo skončení s Multi-level marketingem. Mám pro Vás ale skvělou zprávu! Web se chystám rozvinout a to nejen svými nezávislými názory o různých společnostech, ale i svými posbíranými zkušenostmi za své 4 roky v podnikání.

V tomto článku Vám popíši, v čem může být pro Vás MLM prospěšný a v čem naopak kontraproduktivní.

VÝHODY
V MLM jsem se naučil mnoho věcí:
- jak vybudovat brand
- jak se prezentovat na schůzkách
- jak si nastavit vlastní motivaci (je to o vlastních hodnotách, není to o financích)
- jak rozlišovat osobnost každého člověka
- jak snížit své náklady na minimum
- jak efektivně plánovat
- jak budovat vztahy
- jak moc je důležité být upřímný sám k sobě

a spoustu dalších věcí...

Co bych v MLM opravdu vyzdvihnul je vzdělání a nasbírané zkušenosti, které jsou k nezaplacení [no každý si za ně většinou zaplatí =)]. Důležité je často přemýšlet nad svými kroky, které jsme v minulosti udělali a přemýšlet nad tím, co je správný a co špatný. Občas se může stát, že nás někdo nebo něco zmanipuluje a je důležité se naučit tomu odolávat.

NEVÝHODY
Důvody, proč jsem opustil MLM a začal jsem tvořit vlastní projekt:
- distributoři, kteří nejsou v našem týmu = naše konkurence
- společný kamarád s jiným distributorem, který není v mém týmu = problémy
- nemožnost ovlivnit vývoj produktů a směru společnosti
- pro lepší provize, nutnost dosažení lepších pozic

K nevýhodám může někdo určitě najít protiargumenty a jsem otevřen volné diskuzi. Každopádně bych rád dodal, pokaždé když se někdo z mých kamarádů stane součástí MLM, rád ho v tom podporuji svým příběhem a zkušenostmi, ale nezapojuji se. Např. AmWay mi nabídlo již asi 20 mých přátel a někdo by si zapojení pod někoho jiného mohl brát osobně. Navíc jsem si jist, že bych se žádnému MLM nevěnoval, jelikož se již naplno věnuji EnjoyTeamu.

Jako ZÁKAZNÍK žádnou nevýhodu nevidím, každý se rozhodne, zda se mu za "nějakou" cenu vyplatí produkt koupit či zkusit a popř. se stát odběratelem.

Jako FIRMA taktéž nevidím žádnou nevýhodu, až na začátek, který je většinou těžký rozjet. Naopak je určitě super, nechat marketing na leadrech a starat se jen o vývoj, který je ve všech MLM důležitý. Samozřejmě je také důležité nastavit správný vzdělávací systém, aby vše fungovalo tak, jak má.

ZÁVĚR
MLM je skvělá možnost, jak se naučit nové věci a jak se rozvíjet. Jakmile jsem se ale dostal na určitou úroveň a zjistil potřebné věci k vytvoření vlastního projektu, přišlo mi výhodnější vytvořit si vlastní produkt (službu), který mi bude blíž a kterému budu více rozumět. Nemusím spoléhat na firmu, stačí se spolehnout sám na sebe.

Děkuji za přečtení mého článku a těším se na Vaši další návštěvu, popř. Váš komentář! =)